Tuesday, June 24, 2008

Belgeselin dağıtımı ile ilgili

Tuzla Tersaneler Bölgesi’ninin son aylarını anlatan, “4857” Belgeseli, hiçbir bir kurum veya şahıstan maddi bir destek almadan ve kolektif bir çabanin ürünü olarak oluşmuştur.

Dağıtımı ve gösteriminin de örgütlenmesini aynı çizgide devam ettirmek gerekir diye düşünüyoruz. Belgeselin bulunduğunuz ilde demokratik kitle örgütlerinde, sendikalarda, üniversitelerde, liselerde, belediyelerde ve buna benzer kamusal mekanlarda gösterimini önemli buluyoruz. Fakat her ilden gelen her talebe ayrı bir kopyayı kendi imkanlarımızla yollamamız biraz zaman alabilmekte, bu nedenle sizin sabrınıza ihtiyacimiz var. Sizin de organize edeceğiniz gösterimde mümkün olduğu kadar kapsayıcı ve kurumlar arası bağ kurucu olarak rol almanız, hem belgeselin hem de belgeselin taşıdığı konunun geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacaktır. Lütfen gösterimi organize ettikten sonra, gösterim bilgileri ve mailini

petramh@gmail.com

eozguven@bilgi.edu.tr

odman@bilgi.edu.tr

nevranin@gmail.com

adreslerine yollayın ki, biz de gösterim bilgilerini hem yayalım hem de filmin türkçe ve İngilizce blog’una koyalim, hem de belgeselin “merkezi bir yolculuk belleğini” tutabilelim.

http://4857-belgesel.blogspot.com/
http://4857-documentary.blogspot.com/

Bize açık adresinizi yollarsanız filmin bir nushasını size ileteceğiz. Filmin gösteriminden sonra yorum, öneri ve fikirlerinizi de duymaktan memnun olacağiz.

Selamlarımızla

Petra Holzer / Ethem Özgüven / Selçuk Erzurumlu

No comments: